Władca ciemności – kolejny debiut włoskiego pisarza?

Donato Carrisi jest nie tylko utalentowanym pisarzem, ale również scenarzystą oraz dziennikarzem. Mało tego, ten włoskiego pochodzenia artysta, to niekwestionowany mistrz w swoim fachu, co dowodzą jego trzymające w napięciu publikacje. Specjalizuje się on w kryminałach, a te odznaczają się niezwykle wartką, intrygująca fabułą, która zjednała mu sobie rzeszę fanów z całego świata. Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza jego nowa powieść, zatytułowana “Władca ciemności”.

Kolejna część serii

Władca ciemności (Donato Carrisi) pojawi się w polskich księgarniach już 30 stycznia 2019 r., a premiera oczekiwana jest przez miłośników twórczości Carrisiego z niecierpliwością. Nic zresztą dziwnego, gdyż książka skłania do sięgnięcia po nią samym opisem, który jest niezwykle tajemniczy i tym samym nęci czytelnika do zgłębienia lektury. Pozycja ta stanowi trzecią część znanej już serii “Marcus”. Pierwsza książka, zatytułowana “Trybunał dusz” odniosła wielki sukces, a “Łowca cieni”, będący jej następcą, również zrobił piorunujące wrażenie. Sprawia to, iż od najnowszej części, jaką jest  “Władca ciemności” oczekuje się podobnego, wysokiego stylu.

Perełka wśród kryminałów

Seria opowiada o Marcusie, watykańskim penitencjariuszu, zajmujący się gromadzeniem informacji, na bazie których zdolny jest rozwiązywać krwawe zagadki morderstw popełnianych w mieście. Fabuła stworzona przez pisarza nie tylko wciąga, ale również skłania do zastanowienia się nad ludzka naturą i nad tym do czego tak naprawdę jest zdolny człowiek. Carrisiego czyta się lekko, a każda strona jest niczym niezwykła przygoda w tym tajemniczym, brutalnym świecie morderstw. Mało tego, artysta dowodzi, że nic nie dzieje się bez przyczyny i niejednokrotnie potrafi zaskoczyć nawet tych najbardziej wymagających czytelników. Wykreowana przez niego historia to świetny, trzymający w napięciu kryminał, od którego nie można się oderwać do samego końca. To wszystko sprawia, że śmiało można nazwać go jednym z mistrzów gatunku.

Fascynacja złem

Donato Carrisi czerpie swoją inspiracje z realnych wydarzeń i co za tym idzie, bazuje na realnych postaciach. Psychika człowieka ciekawiła go od dłuższego czasu, co sprawiło, że autor często gra na emocjach czytelników i skłania ich do refleksji nad samym sobą. Zaczynając przygodę wraz z Marcusem zawsze spotykamy się z brutalnym, nieludzkim mordercą, który jest ucieleśnieniem całego znanego nam zła. Inaczej sprawa przedstawia się z ofiarami, które są całkowicie bezbronne i zdecydowanie nie zasłużyły na podobny los. Książki Carrisiego to coś na kształt labirynt – przypominają ludzką psychikę, która nie zawsze jest prosta do odgadnięcia. W każdym bowiem czai się zło, które tylko czeka, by wyjść na światło dzienne, a “Władca ciemności”, to z pewnością kolejna pozycja, która udowodni prawdziwość tych słów.